Dekoracja wielkanocna – ogród wielkanocny

dnia

Przyszedł moment aby zastanowić się jak przyozdobimy nasz dom na zbliżające się coraz szybciej święta. Dokoła tego zagadnienia w przeciągu najbliższych dni będę kursować chyba nie raz. Oglądając zamorskie witryny internetowe znalazłam nietypową jak na nasze lokalne uwarunkowania odmianę dekoracji na Wielkanoc, która przypuszczalnie u nas nie jest zbyt rozpowszechniona, a z pewnością nie nader szeroko (bo z pewnością wynajdzie się ktoś kto uprzednio takie ozdoby szykował). Z tego co spotykam w Internecie to przypuszczalnie jest to modne w państwach o kulturze anglosaskiej (przede wszystkim w USA). Lecz prezentuje się niesamowicie ładnie, dlatego dobrze o tym wspomnieć.

ogródek wielkanocnyChodzi mi o tzw. ogródki wielkanocne (Easter Garden). Przygotowuje się je w większej i raczej spłaszczonej doniczce, do której sypie się nieco ziemi i kamyków. Sądzę, że tak samo dobrze może to być jakiś wycinek darni (ze skróconą trawą) albo nawet mech, ale równie dobrze można chyba zasiać świeżą trawkę. Fundamentalnym czynnikiem takiego rodzaju ogródka wielkanocnego jest pieczara (taka jak ta, w jakiej spoczęło zdjęte z krzyża ciało Jezusa), którą da się stworzyć ze standardowej niewielkiej doniczki przykrytej kamykami. Ładnie to wygląda o ile nad nią usypie się niewielki wzgórek (czyli Golgotę) w jaki można wstawić trzy krzyże – jednakże puste ponieważ to ma wyrażać Zmartwychwstanie.

Według mnie to niezmiernie elegancko prezentująca się dekoracja wielkanocna i przyznam iż nie wiedziałam wcześniej, że można coś podobnego zrobić.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s